Medyum Yetenekleri Nasıl Geliştirilir

Medyumlar toplumda en çok ilgi çeken kişiler arasında yer alırlar. Bu kişilerin hem yetenekleri hem de karakter yapıları son derece sıra dışı olup aynı zamanda korkulan insanlardır. Ancak medyumlardan korkulsa da birçok insan bu yeteneklere sahip olmayı da arzu etmektedir. Bu nedenle medyum yetenekleri nasıl geliştirilir konusu da her zaman ilgi odağı olmuştur. Medyumluk yapabilmek için ya da bu tarz yeteneklere sahip olabilmek için birtakım özellikleriniz olması gerekmektedir.

Bir medyumun sahip olduğu ayrıcalıklara sahip olabilmek için öncelikle birtakım yeteneklerin sizlere doğuştan verilmesi gereklidir. Bu yetenekler keşfedildikten sonra ise birtakım uygulamalar ile yeteneklerinin daha da gün yüzüne çıkmasını sağlayabilmektedir.

Medyum Yeteneklerini Geliştirmenin Yolları

Medyumlara has olan yeteneklerin sizlerde de olduğunu düşünüyorsanız şu tarz uygulamaları yapabilirsiniz:

  • Gizli ilimlere yönelebilir ve bu ilimler hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Kapsamlı olarak bu ilimleri öğrenmek ne tür yetenekleriniz olduğunu daha iyi kavramanıza yardımcı olur.
  • Yalnızca kendi dininiz hakkında değil aynı zamanda diğer dinler hakkında da çok fazla bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Hatta bu alanda Kur’an-ı Kerim’i bilmeniz zorunlu bir durumdur.
  • Muska yazabilmek ya da birtakım belgeleri okuyabilmek için hem Osmanlıca hem de Arapça bilmeniz gerekmektedir.
  • İnsan psikolojisinden iyi anlamanız ve bu alanda birtakım araştırmalar yapabilmeniz de gereklidir.

Medyum Olmak İçin Gerekenler

Tüm bunların yanında diğer varlıklarla iletişim kurabilme kabiliyetiniz olması son derece önemlidir. Ancak medyumluk sanıldığı kadar değildir. Bu süreçte sinir sistemini sağlam tutmalı ve sizi rahatsız edebilecek varlıklara karşı temkinli olmanız gereklidir. Medyum olabilmek için öncelikle yaptığınız işe inancınızın tam olması da gereklidir.

Bir uygulamayı ya olursa diye değil de olacak şeklinde bir inanç düzeyinde gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Medyumluk becerilerinizi size verilen yetenekler doğrultusunda geliştirebilirsiniz. Fakat bilinmesi gereken en önemli şey şudur ki medyumluk kişinin içinde doğuştan olmalıdır. Medyumlar dünyaya medyum olarak gelirler. Tüm bu saydıklarımız uygulansa dahi medyum olmak kişinin kaderinde yok ise medyum olunamayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here